شرایط فروش ساینا و تیبا آپشنال / دهه فجر 98


شرکت سایپا برنامه دارد تا فردا (سه شنبه مورخ ۸ بهمن ۱۳۹۸) عرضه نسخه جدید ساینا را آغاز کند. ساینا جدید با نام «ساینا آپشنال» به فروش می رسد.

پیش از این ساینا در نسخه EX به بازار عرضه شده بود که امکاناتی نظیر سیستم تهویه الکتریکی دستی، آینه ها و شیشه های برقی، دما سنج، سنسور پارک عقب، ترمز ABS و EBD، مه شکن عقب و جلو، رینگ آلومینویمی و… در آن دیده می شد. همچنین نمونه اتوماتیک ساینا دارای فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، استارت دکمه ای، سنسور باد لاستیک و… بود. اما آغاز تحریم ها باعث ساده سازی خودروها در کارخانه ها شد و برای همین ساینا اتوماتیک از خط تولید سایپا خداحافظی کرد. همچنین ساینا EX نیز در چند وقت اخیر با حذف برخی امکانات همراه شده و امروز رینگ آلومینیومی، دما سنج و سنسور پارک عقب در تمام نمونه های تولیدی آن دیده نمی شود.

حال سایپا برنامه دارد که از خرداد ۹۹، ساینا را در نسخه ای کاملتر به بازار خودروی کشور عرضه کند و برای همین از ۸ بهمن ۹۸، پیش فروش آن را با پیش پرداخت ۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برگزار خواهد کرد.

با توجه به سیاست های پیش فروش خودرو و از سویی سابقه فروش سایپا، مشخص است که این شرکت اختلاف قیمت فاحشی را میان ساینا EX و ساینا آپشنال در نظر گرفته است. در حال حاضر مشتریان می توانند ساینا EX دنده ای را با پیش پرداخت ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثبت نام کنند. اما برای پیش خرید ساینا آپشنال به ۷ میلیون تومان هزینه بیشتر در مرحله اول نیاز است و احتمال دارد که در زمان تحویل، اختلات قیمت مصوب این دو نسخه ساینا فراتر از ۱۲ میلیون تومان باشد.

با توجه به پیش پرداخت مشابه میان ساینا آپشنال و کوییک آر، احتمال آن بسیار است که نسخه جدید این سدان اقتصادی با قیمتی در بازه ۶۵ تا ۷۰ میلیون تومان به دست مشتریان برسد. از سویی با توجه به آغاز تولید آزمایشی ساینا در شرکت پارس خودرو، احتمال آن زیاد است که تولید ساینا آپشنال مانند کوییک آر در این شرکت انجام شود.با توجه به اختلاف قیمت میان نسخه ساده ساینا و نمونه آپشنال، می توان از این سدان به روز شده توقع امکانات زیر را داشت:

پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ

۸۷ اسب بخار و ۱۲۸ نیوتن متر

استاندارد آلایندگی یورو ۵

دیفرانسیل جلو

فرمان هیدرولیک

جعبه دنده ۵ سرعته دستی

دو کیسه هوا

ترمز ABS و EBD و BA

مه شکن جلو و عقب

تنظیم الکتریکی ارتفاع نور چراغ

تریم و طرح کابین جدید با پوشش چرم مصنوعی

تهویه الکتریکی دستی

نمایشگر لمسی

دوربین و سنسور پارک عقب

رهیاب ماهواره ای

بلوتوث

دماسنج محیط

کامپیوتر پیمایش و سفر

آینه ها و شیشه های برقی

پخش DVD، USB، SD و AUX

دستگیره های طرح جدید (آسان بازشو)

فلاپ رکاب و سپر

ترکیب رنگ جدید بدنه و کابین

لازم به ذکر است که مشخصات فوق به صورت رسمی و قطعی از جانب سایپا تایید نشده و تنها احتمال هایی است که از زبان کارشناسان و برخی منابع خبری شنیده می شود. برخی از منابع خبری می گویند؛ به احتمال زیاد ساینا آپشنال، همان نمونه فیس لیفت این سدان اقتصادی است که عرضه آن سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی شده و در حال حاضر نمونه نهایی آن به صورت محدود تولید گردیده است.


در آخرین بخشنامه فروش سایپا اعلام شده که در کنار عرضه تیبا صندوقدار SX، نسخه جدید این سدان اقتصادی با نام «تیبا صندوقدار آپشنال» به فروش خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار»؛ بر اساس اطلاعیه فروش سایپا به مناسب دهه فجر، مشتریان می توانند از ساعت ۱۰ صبح ۸ بهمن ۱۳۹۸ از طریق وبسایت فروش سایپا اقدام به پیش خرید محصولات مختلف این شرکت از جمله ساینا آپشنال، تیبا ۲ پلاس (آپشنال) و تیبا صندوقدار آپشنال نمایند. برای ثبت نام نمونه جدید تیبا، به پیش پرداخت ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی نیاز است که نسبت به نمونه ساده، ۶ میلیون تومان ودیعه اولیه بیشتری را نیاز دارد. با توجه به سیاست های سایپا و قوانین پیش فروش خودرو، احتمال آن زیاد است که در زمان تحویل (شهریور و مهر ۹۸)، تیبا صندوقدار SX و تیبا صندوقدار آپشنال نزدیک به ۱۰ میلیون تومان اختلاف قیمت مصوب را در کارخانه تجربه کنند.در حال حاضر تیبا ۲ و تیبا صندوقدار SX به صورت استاندارد دارای دو کیسه هوا، شیشه های جلو برقی، آینه ها و شیشه های عقب دستی، مه شکن جلو و عقب، ترمز ABS، EBD، رینگ فولادی و… هستند.

اما بر اساس اطلاعات موجود تیبا ۲ پلاس (آپشنال) و تیبا صندوقدار آپشنال به امکانات زیر مجهز هستند:

نمایشگر لمسی

پخش DVD، USB، SD و AUX

بلوتوث

رهیاب ماهواره ای

دوربین و سنسور پارک عقب

سیستم ضد سرقت جدید

آینه های برقی

شیشه های جلو و عقب برقی

تریم داخلی چرم مصنوعی

جلو پنجره کرومی

باربند تزیینی (در تیبا ۲ پلاس)

کف پایی سه بعدی

رینگ آلومینیومی (تراش خورده)

زیرسپرهای جدید

تیبا ۲ پلاس، ساینا آپشنال و تیبا صندوقدار آپشنال تنها در بحث امکانات رفاهی و جزئیات ظاهری با نمونه های دیگر خود تفاوت دارند و در بحث فنی مانند سایر نسخه ها به پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۸ سوپاپ با قدرت ۸۷ اسب بخار و ۱۲۸ نیوتن متر گشتاور مجهز هستند. این توان توسط جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ های جلوی این خودرو خواهد رسید.

 

تیبا آپشنال

امکانات تیبا آپشنال

ساینا آپشنال

مشخصات ساینا آپشنال

قیمت ساینا آپشنال

قیمت تیبا آپشنال

تصاویر تیبا آپشنال

تصاویر ساینا آپشنال

نظرات
ایمان دلیلی (٨ ماه و ٢ هفته قبل ،دوشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٨)
تبیا صندوق دارآپشنال
رضا (٨ ماه و ٢ هفته قبل ،یکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨)
آیا امکان تغییر مدل رینگ در تیبا آپشنال وجود دارد؟ و اندازه رین 14 می باشد یا 13؟؟
آرش احمدی (٨ ماه و ١ هفته قبل ،چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨)
به نظر من اگه سیستم تهویه تیبا رو مثل ساینا الکتریکی کنن خوبتر میشه
مرتضی داغری (٧ ماه و ١ هفته قبل ،یکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٨)
تیبا0

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.