راهکارهای لازم برای کاهش قیمت خودرو


عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس عقیده دارد اگر از خرید و فروش خودرو مالیات اخذ شود، بساط دلالان جمع شده و سوداگری در بازار چارچرخ‌ها از بین می‌رود

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای لازم برای کاهش قیمت خودرو در بازار، گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید به موضوع افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در بازار ورود کنند چون سوداگران و مافیاها با قیمت سازی، تمام تلاش خود را برای گرانی چارچرخ‌ها به کار می‌برند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروسازان باید برای افزایش تولید و عرضه خودرو به بازار، شیفت‌های جدیدی راه‌اندازی کنند چون که بعضی از واحدهای این شرکت‌ها در استان‌هایی مثل کرمانشاه، شیراز، مشهد و... غیرفعال هستند.

وی با ذکر اینکه خودروسازان باید با اطلاع ‌رسانی دقیق زمینه پیش فروش بیشتر خودرو را فراهم کنند، اظهار کرد: اگر مردم از تحویل به موقع خودرو مطمئن باشند در طرح‌های پیش فروش خودروسازان شرکت می‌کنند که با تحقق این مهم از یک طرف کمبود نقدینگی خودروسازی‌ها جبران می‌شود و از طرف دیگر اشتهای کاذب بازار از بین خواهد رود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: با اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو، سوداگران نمی‌توانند به راحتی فعالیت کنند، باید از هر فردی که طی یک سال بیش از یک بار خودرو خریداری می‌کند، مالیات اخذ شود.

خانه ملت

نظرات
محسن قاسمیان (٥ ماه قبل ،جمعه ٢ خرداد ١٣٩٩)
کاهش خودرو سبب اقتصاد ودورکردن دلال

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.