ویژگی های عجیب خودرو جدید سونی اعلام شد


شرکت سونی برتری خود را در سیستم صوتی 360 درجه داخل خودرو ،  تکنولوژی اتصال و سنسورها و سورپرایز نمونه اولیه خودروی الکتریکی به نمایش گذاشت.

کانسپت خودروی سورپرایز سونی یعنی  ( Vision-S ویژن-اس )  خودروی الکترونیک مجهز به 33 سنسور - لیدار،رادار و دوربین- به علاوه صدای 360 درجه همه جانبه و صفحه نمایش پانورامیک  است که تا روی داشبورد جلو کشیده شده است.

هدف در معرض نمایش قرار دادن قابلیت های سونی در زمینه سرگرمی های داخل خودرو و تکنولوژی های وابسته به اینترنت داخل اتومبیل است.

سونی هیچ اشاره ای نکرد که این خودرو به مرحله تولید خوهد رسید.

همگان انتظار شرکت کردن سونی در این مراسم را بیشتر به خاطر پرده برداری از کنسول بازی پلی استیشن 5 داشتند .ولی کسی اصلا انتظار نمایش خودروی الکترونیکی سونی را نداشت. هیچ کس پیش بینی این بخش از رویداد را برای کمپانی که سال قبل همه تمرکزش در نمایشگاه CES  روی تلویزیون  8K و تکنولوژی صوتی بود نمی کرد.ان طور که مشخص شد، سونی تنها یه لوگو به عنوان تیزر پلی استیشن 5 نشان داد و کانسپت خودرو الکترونیک سونی تقریبا در انتهای نمایش سونی به روی صحنه امد و همگان را شگفت زده کرد.

سونی ابراز کرد که   Vision-S مقدمه ای است که قابلیت ها و توانمندی های سونی را در عرصه اتومبیل در معرض نمایش بگذارد.این کمپانی هیچ اشاره ای نکرد که این خودرو قرار است به تولید برسد.

کانسپت دو دیفرانسیل سونی در  پلتفرم خودروهای الکتریکی جدید جای میگیرد که میتواند روی انواع بدنه های کوپه ، سدان و اس یو وی قرار بگیرد. از سیستم دو موتوره بهره برده و وزنی معادل 2350 کیلوگرم دارد.

تیم سونی صفر تا 100 خودرو را 4.8 ثانیه تخمین زده است و ماکزیمم سرعت آن را 240  کیلومتر بر ساعت می داند. این کمپانی در رابطه با ظرفیت و برد باطری اظهار نظری نکرده است.

مدیر عامل شرکت سونی کنیچیرو یوشیدا در مراسم پرده برداری اظهار کرد که « این نمونه اولیه نقش ما را در اینده ماشینهای جابجایی نشان می دهد و در برگیرنده بسیاری از تکنولوژی های سونی است.»

این خودرو دارای صفحه نمایش پانورامیک  است که تا روی داشبورد کشیده شده است و نمایشگر مرکز خودرو را به صفحه کیلومتر وصل و یکپارچه کرده است. همچنین صفحه نمایش هایی برای سرنشینان عقب بر پشتی سر صندلی های جلو تعبیه شده است.

یوشیدا همچنین اظهار کرد که در این پروژه از ورودی هایی از بلک بری و مگنا استفاده شده است. طراحی خودرو چیز خارق العاده ای نیست و شبیه خودروهای الکترونیک دیگر است. در واقع هدلایت ها و بخش هایی از قسمت جلو خودرو تا حدودی شبیه پورشه تایکان است. و شیشه های بزرگ جلو و شیشه های مربعی عقب خودرو یاداور تسلا مدل 3 است.هدف کانسپت سونی در واقع به نمایش گذاشتن کارهایی است که می تواند داخل و بیرون خودرو انجام دهد. به همین دلیل از 33 سنسور شامل رادار ،لیدار و دوربین استفاده کرده است. این خودرو همچنین از تکنولوژی صوتی 360 درجه سونی بهره برده و اسپیکرهایی که در همه صندلی ها تعبیه شده است . همچنین سونی قابلیت پیشرفت هایی درتکنولوژی دریافت داده های رادیویی را نمایان کرد

منبع : مجله خودرو

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.