پیش بینی قیمت خودروهای وارداتی تا شب عید


دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: صحبت‌های گوناگونی در خصوص علت آزاد نشدن خودروهای مانده در گمرک اظهار می‌شود ولی هیچ کدام از آن‌ها صحت ندارد.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص آخرین آمار خودروهای مانده در گمرک اظهار کرد: هم اکنون بالغ بر 5108 دستگاه خودروی وارداتی در گمرکات مانده که هنوز دستور ترخیص آن‌ها صادر نشده است. نامه‌نگاری‌های گوناگونی هم در این زمینه برای آزادسازی این خودروها انجام گرفته ولی هنوز نتیجه‌ای نداشته است. دولت برای این خودروها تصمیمی نمی‌گیرد و البته واقعیت هم گفته نمی‌شود. دلیل‌هایی که گفته می‌شود غیر واقعی است به عنوان مثال می‌گویند که خودروها بالای 2500 سی‌سی و آمریکایی هستند در صورتی که چنین چیزی صحت ندارد. بعضی دیگر می‌گویند که خودروها توقیف مرجع قضایی هستند یا ثبت سفارش آن‌ها اصالت ندارد ولی باید گفت که هیچ یک از این موارد درست نیست.

وی ادامه داد: خودروهای مانده در گمرک از همه برندها هستند. البته باید گفت که در این بین شمار خودروهای هیوندای بیشتر از دیگر موردها است. با توجه به این که 5108 دستگاه خودرو در گمرک مانده به غیر از 1200 دستگاه مابقی امکان ترخیص را دارند. بنابراین با حساب کردن آمار و ارقام می‌توان متوجه شد که حدود 4000 دستگاه خودروی وارداتی دیگر می‌تواند آزادسازی شود و به دست مشتریان آن‌ها برسد.

دادفر در رابطه با نامه‌نگاری‌ها اشاره کرد: نامه هم به رئیس ‌جمهور زده شد ولی ایشان در خصوص خودروهای مانده در گمرک هنوز پاسخی به ما ندادند. در این فضا باید وزیر صمت موضوع را به صحن هیات دولت ببرند و در آنجا مطرح کنند. این کار باید 8 ماه پیش انجام می‌شد اما این اتفاق نیفتاد.

البته لازم به ذکر است که روز پیش معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: در حال حاضر پنج هزار و 100 دستگاه خودرو رسوب شده‌است در بنادر کشور وجود دارد که بزودی با دستور رئیس جمهوری تعیین تکلیف می‌شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان اوضاع قیمت وارداتی‌ها را تا پایان سال چنین بیان بیان کرد: با توجه به بررسی‌هایی که در بازار انجام گرفته گاها قیمت خودروهای وارداتی حالت افزایشی داشته است. قیمت این خودروها مستقیماً با نرخ دلار ارتباط دارد. اگر قیمت دلار بالاتر از این حد برود دوباره قیمت خودروهای وارداتی هم افزایش می‌یابد. البته یک نکته را هم باید در نظر گرفت با نزدیک شدن به شب عید قیمت‌ خودروها بالا می‌رود. امیدواریم که قیمت‌ها بیش از این بالا نرود اما تجربه ثابت کرده که این اتفاق خواهد افتاد.

گسترش نیوز

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.