خط تولید سراتو متوقف نشده است


در حالی که شرکت خودروسازی سایپا مرداد امسال از توقف تولید سراتو و جمع‌آوری خط تولید این خودرو خبر داده بود، آمار تولید خودرو در آذرماه نشان می‌دهد تولید سراتو همچنان در سایپا ادامه دارد.

شرکت خودروسازی سایپا اوایل مرداد امسال از برنامه توقف تولید سراتو و جمع آوری خط تولید این خودرو در همان روزها خبر داد و اعلام کرد که به‌ دنبال تصمیمِ کمپانی کره‌ای کیاموتورز، تولید خودرو کیا سراتو در سایپا این هفته متوقف خواهد شد و خطوط تولید آن هم جمع‌آوری می‌شود.

طبق آمار آذرماه تولید خودرو، در این ماه 40 دستگاه سراتو به تولید رسیده و تعداد تولیدات این خودرو از ابتدای سال تا پایان آذرماه هم 3 هزار و 670 دستگاه بوده است.اوایل امسال با خروج کمپانی رنو از ایران، سایپا از خریداران ساندرو خواست تا به جای این خودرو، سراتو تحویل بگیرند اما قیمتی که بابت این خودرو به مشتریان اعلام کرد، نرخی نزدیک به قیمت بازار بود و این موضوع اعتراض مشتریان را به همراه داشت چون آنها عقیده داشتند اکنون که شرایط برای تحویل ساندرو با قیمت قبلی فراهم نیست، باید خودروی جایگزین هم با نرخ قبلی محاسبه شود.

پس از این اتفاق، سایپا اعلام کرد که حجم قابل توجهی از قطعات سراتو باقی نمانده و خط تولید این خودرو در هفته جاری(در مردادماه) جمع آوری خواهد شد.

بررسی آمار تولید خودرو در آذرماه نشان می‌دهدکوئیک آر هم که سایپا این روزها آن را پیش‌فروش کرده، هنوز به تولید نرسیده است.

در خصوص تولیدات ایران خودرو هم باید به عدم تولید پژو 301 در این گروه خودروسازی اشاره کنیم. خط تولید این خودرو تیر امسال با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

فارس

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.