رهام در چند تیپ از جانب سایپا عرضه می شود؟ + تصاویر


 

پس از رونمایی «سایپا رهام»، اطلاعاتی در خصوص تیپ بندی های این خودرو اعلام شد. حال با نزدیک شدن به آغاز تولید رسمی این خودرو، احتمال آن وجود دارد تا برخی از این تیپ ها به مرحله تولید نهایی برسند.

آنچه که امروز مشخص است، هنوز هیچ پیشرانه ای برای سایپا رهام قطعی نشده است. برخی رسانه ها اعلام می کنند که پیشرانه توربوی خانواده X200 (پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۸ سوپاپ) بر روی این خودروی ملی نصب می شود. اما بر اساس شواهد موجود، پیشرانه های مختلفی از بازه ۸۷ اسب بخار تا ۱۵۰ اسب بخار برای رهام در نظر گرفته شده و تا به امروز، نمونه نهایی برای این محصول معرفی نشده است. پروژه های جدید سایپا هم در حال رسیدن به مراحل نهایی هستند و احتمال آن وجود دارد که پیشرانه ۱۶ سوپاپ و با قابلیت توربو در آینده نزدیک توسط سایپا معرفی شود.

سایپا رهام به عنوان جدیدترین سدان ملی بازار ایران می تواند در ۶ تیپ مختلف به بازار عرضه شود. نمونه ساده این خودروی سدان وزنی نزدیک به ۱۲۶۰ کیلوگرم را دارد و جعبه دنده ۵ سرعته دستی بر روی آن نصب می شود. سیستم پخش CD با درگاه USB، بلوتوث، دو کیسه هوا، صندلی شش حالته دستی راننده، تریم داخلی پارچه ای، سیستم تهویه دستی، کامپیوتر سفر، شیشه ها و آینه های برقی، رینگ فولادی ۱۵ اینچی، ترمز ABS، EBD و BA از جمله ویژگی های بارز رهام تیپ پایه است.
دومین تیپ سایپا رهام نیز امکاناتی نظیر سنسور پارک عقب، چراغ روشنایی روز، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی ۷ اینچی، دوربین عقب، سیستم کنترل پایداری و… را بیشتر از نمونه پایه دارد.
تیپ سوم این سدان ملی اتوماتیک بوده و به جعبه دنده ۶ سرعته AT مجهز گردیده است. این نمونه از رهام مشابه به تیپ ۱ این خودروی سدان است و تنها با جعبه دنده اتوماتیک عرضه می شود. تیپ ۴ این خودرو با امکاناتی مشابه به تیپ ۲ دنده ای عرضه می شود. در تمام تیپ های اتوماتیک رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی جایگزین رینگ های ۱۵ اینچی فولادی شده است.

ما دو نمونه اصلی رهام اتوماتیک به تیپ ۵ و ۶ اختصاص پیدا می کند. تیپ ۵ این خودرو به شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای مجهز است و سنسور باد لاستیک، کروز کنترل، آینه تاشو برقی، سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف و سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی نیز در این نسخه اتوماتیک دیده می شود.
در فول ترین نمونه سایپا رهام نمایشگر ۱۰ اینچی لمسی جایگزین نمایشگر ۷ اینچی شده و رادار نقطه کور، تریم داخلی چرم، صندلی برقی راننده و چند ویژگی جزئی دیگر به خودرو اضافه شده است.
آن طور که مشخص است، تمام نسخه های رهام با جعبه فرمان کمکی برقی به بازار می آید و قطعا باید در سال آینده با پیشرانه ای مطابق به استاندارد یورو ۵ به دست مشتریان برسد.

 

اسب بخار

نظرات
Hakha (٩ ماه و ١ هفته قبل ،جمعه ٦ دی ١٣٩٨)
خدابه دادمون برسه
ممد (٨ ماه و ٣ هفته قبل ،دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨)
هاااااای الله خودت ظهور کن!
علی رستمی (٥ ماه قبل ،پنجشنبه ١١ اردیبهشت ١٣٩٩)
نسخه فولش ۱۰۰ تومن می ارزه
سید حسین آل طه (٤ ماه و ١ هفته قبل ،شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩)
خیلی خوبه ولی باشرایط قبل پیش فروش کنن من خودم عاشق این خودرو هستم
حسین (١ ماه و ٣ هفته قبل ،سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩)
کسی نیست به فکر این خودرو های دوگانه باشید بدون پلاک تحویل دادن ولی نتواند از اون استفاده کنن

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.