جریمه ۸۰ میلیون دلاری یک خودروساز به‌علت مصرف سوخت بالا


 

به گزارش مجله خودرو و به نقل از ایسنا، بر اساس گزارشی که در رسانه‌های خبری منتشر شده است، از میان ۱۸ خودروساز بزرگ و مهم فعال در بازار ایالات متحده آمریکا، ۱۳ شرکت نتوانسته است استانداردهای مربوط به میزان انتشار گازهای آلاینده به جو زمین و مصرف سوخت در سال ۲۰۱۷ را رعایت کنند که یکی از مهم‌ترین آنها شرکت فیات – کرایسلر بوده است که اوایل سال جاری میلادی نیز به میزان ۷۷ میلیون دلار تحت تاثیر عدم مطابقت با استانداردهای مذکور در سال ۲۰۱۶ جریمه شد.

سازمان ملی حمل و نقل و ایمنی جاده و بزرگراه در آمریکا (NHTSA) به تازگی با انتشار گزارشی جدید اعلام کرده است که خودروهای مدل ۲۰۱۷ به طور متوسط نیم لیتر در هر صد کیلومتر بیشتر از حد مجاز مندرج در استانداردهای وضع شده، مصرف سوخت داشته‌اند و این بدان معناست که خودروسازان نتوانسته‌اند به استانداردهای آلایندگی مدل‌های بعدی یعنی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز دست پیدا کنند.

بر اساس گزارش Detroit Free Press، البته با اینکه شرکت فیات – کرایسلر نتوانسته استانداردهای موردنظر NHTSA را رعایت کند، اما آمار و ارقامی که از این خودروساز منتشر شده است، نشان می‌دهد که این شرکت تلاش بسیاری در زمینه توسعه و تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی که همگی جز وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست به شمار می‌روند، کرده است. این شرکت همچنین مصرف سوخت خودروهای تولیدشده خود را به طور سالانه بهبود بخشیده است. بنابراین می‌توان گفت که این تلاش‌های مداوم و برنامه ریزی های دقیق و جدی به منظور گسترش خودروهای پاک، تا حد زیادی از مبلغ جریمه آن کاسته است.

به گفته یکی از سخنگویان این شرکت، فیات – کرایسلر یک مهلت ۶۰ روزه برای پرداخت جریمه مقرر شده به میزان ۸۰ میلیون دلار خواهد داشت. وی همچنین تاکید کرده است که جریمه مذکور، تاثیری بر تجارت و کسب و کار فیات – کرایسلر نخواهد گذاشت.

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.