واردات خودروهای دسته دوم خواب و خیال است


 

به گزارش مجله خودرو و به نقل از تجارت نیوز، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است از این پس واردات خودروهای دست دوم جایگزین خودروهای خارجی نو شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: واردات خودروهای دست دوم به کشور واقعیت ندارد و مطرح شدن این موضوع مثل یک خواب و خیال است. البته چنانچه دولت برنامه‌ای در زمینه واردات خودروهای خارجی دسته دوم داشته باشد باید مراحل اداری را برای اخذ مجوز واردات این نوع خودروها از مجلس و دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور طی کند. در صورتی که چنین قاعده یا دستور عملی در بدنه دولت نوشته نشده است.

مهدی دادفر در ادامه افزود: با وضعیت مالی کشور و آنچه که رئیس کل بانک مرکزی، معاون اول ریاست جمهوری و ریاست جمهوری درباره وضعیت اقتصادی کشور ترسیم کرده‌اند، به طور کلی بحث واردات خودروهای خارجی به کشور ممنوع و منتفی است.

او با اشاره به واردات خودروهای معطل مانده در گمرک اظهار کرد: هدف ما نسبت به مطرح کردن واردات خودروهای معطل مانده در گمرک نیز دستیابی مردم به حقوقشان است. اینکه مردم به اموال خود دست یابند و پرونده‌های قضایی که ناشی از وضع قوانین و مقررات یک شبه است، بسته شود. دادفر گفت: برخی مسئولان دلیل عدم ثبت سفارش خودروهای خارجی را خروج ارز می‌دانند در حالی که ما راهکارهای لازم را به افراد ارائه دادیم.

 

 

نظرات
طوفان (١ سال قبل ،یکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨)
یعنی عملا ما حتی از کشورهای همسایه خیلی خیلی عقب افتاده ایم خودروهای لوکس و ارزان نیاز ما هست نه یک رویا .. با همین دلار توی عراق ارمنستان ترکیه حتی افغانستان یا دبی میتونیم بنز و بی ام دبلیو بخریم در حالی که با همین پول تو ایران فقط میتونیم ارابه مرگ و خودروهای بی کیفیت رو بخریم چون ما ایرانی ها حق انتخاب نداریم و دولت فقط به فکر منفعت خودش تو شرکت های سایپا و .... مرگ جوان و براش اهمیتی نداره .خروج ارز بهانه است چرا که اگه به همه ایرانی ها یه خودروی لوکس بدن باز یک اختلاس نمیشه. برای خودم و کشورم متاسفم
فرهاد شریفی (١ سال قبل ،یکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨)
چه اشکالی داره وارد بشه به نظر من که خوبه

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.