پیش‌بینی موردی نرخ خودرو در هفته آینده


 

به گزارش مجله خودرو به نقل از گسترش نیوز ،   آن‌طور که مشخص است طی هفته جاری اخبار مربوط به تکمیل خودروهای ناقص متعلق به خودروسازان در کاهش قیمت‌ها، نقش مهمی داشته چرا که به نظر می‌رسد در تداوم تکمیل محصولات دپویی، تحویل خودروهای معوق و همچنین عرضه به بازار سرعت گرفته است. در این زمینه در هفته جاری شرکت ایران خودرو  اعلام کرد که 105 هزار دستگاه خودرو ناقص قبل از خردادماه امسال این گروه صنعتی، به 60 هزار دستگاه کاهش پیدا کرده و روند تجاری‌سازی خودروهای کف با سرعت بیشتری درحال انجام است.

به عبارت بهتر این گروه صنعتی توانسته 50درصد خودروهای ناقص کف کارخانه را تکمیل و به بخشی از تعهدات معوقه خود نیز عمل کند. در همین هنگام شرکت سایپا نیز چندی پیش خبری در همین زمینه منتشر کرد و بر تکمیل خودروهای دپویی در پارکینگ این شرکت تاکید کرد. به این ترتیب با عادی شدن روند عرضه خودرو، آرامش در بازار حکمفرما شده این در حالی است که فعالان بازار تاکید دارند با ادامه روند فعلی از سوی خودروسازان حباب بیشتری از قیمت‌ها طی روزهای آتی تخلیه خواهد شد. اما اظهارات فعالان بازار مبنی بر روند کاهشی قیمت‌ها در شرایطی است که برخی دیگر از دست‌اندرکاران بازار همچنان بر رکودی که ماه‌هاست گریبانگیر بازار شده تاکید دارند. با وجود کاهش قیمت‌ها طی ماه‌های گذشته به نظر می‌رسد که متقاضیان خودرو در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند به همین دلیل در بازار حضور پیدا نمی‌کنند. در کنار این موضوع اما باید به اتمام فصل تابستان، فصلی که خرید و فروش در آن رونق می‌گیرد اشاره کرد هر چند که تابستان امسال نیز بازار جز رکود، رونقی به خود ندید.

حال سری به بازار خودرو  بزنیم و ببینیم نرخ محصولات داخلی طی هفته جاری چه تغییراتی داشته است. طبق اظهارات فعالان بازار پراید  111 با نرخ 46 میلیون و 800 هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود. این خودرو در هفته پیش با همین نرخ قابل خریداری بود. دیگر محصول خانواده سایپا، یعنی پراید 131 نیز بدون تغییر نسبت به هفته گذشته با نرخ 41 میلیون و 400 هزار تومان از سوی فروشندگان به خریداران عرضه شده است.دو محصول دیگر سایپا یعنی تیبای صندوقدار و ساینا نیز به ترتیب با قیمت‌های 48 میلیون و 400 هزار تومان و 53 میلیون و 800 هزار تومان داد و ستد شدند. این دو خودرو به نسبت هفته گذشته دو مسیر متفاوت را طی کردند. در حالی که تیبا افزایش 300 هزار تومانی را در بازار تجربه کرد، نرخ ساینا 200 هزار تومان افت داشت. همچنین دو محصول مونتاژی شرکت سایپا  یعنی ساندرو استپ‌وی و چانگان  به ترتیب با قیمت‌های 173و 169 میلیون تومان در بازار حضور دارند. حال سراغ تعدادی از محصولات ایران خودرو می‌رویم.

دو محصول پژو 206 یعنی تیپ 2 و 5 به ترتیب با قیمت‌های 76 و 91 میلیون تومان قابل خریداری هستند. هر دو خودرو روند کاهشی نرخ را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند. مدل صندوقدار 206 نیز در مسیر مدل هاچ بک حرکت کرده و با از دست دادن 300 هزار تومان از نرخ خود، با نرخ 91 میلیون و 700 هزار تومان معامله می‌شود.207 اتومات نیز با نرخ 154 میلیون تومان در بازار حضور دارد. در حالی که نرخ رانا و پژو 405 SLX در مسیر کاهشی حرکت کرده، نرخ دنا و سمند EF7 به نسبت هفته گذشته تغییری نداشته است. خریداران می‌توانند رانا را با نرخ 74 میلیون و 700 هزار تومان و پژو 405 SLX را با نرخ 79 میلیون و 500 هزار تومان خریداری کنند. دو محصول مونتاژی ایران خودرو یعنی دانگ فنگ H30 کراس و پژو 2008 نیز با نرخ 128 و 294 میلیون تومان قابل خریداری هستند.

 

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.