به گزارش مجله خودرو به نقل از  صدا و سیما، آقای سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در مصاحبه با این خبرگزاری گفت: عوامل مختلفی در کاهش قیمت خودرو دخیل بوده که عرضه خودرو، ثبات نرخ ارز و تغییر و تحول در شرکت‌های خودروسازی از جمله این موارد است.

وی گفت: از یکم تیرماه سال جاری تاکنون 40 درصد قیمت خودرو شامل خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی کاهش یافته است.
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران افزود: برخی از خودرو‌های به قیمت ابتدای سال جاری رسیده است و برخی همچنان حباب دارد.
وی اضافه کرد: هم اکنون پراید مدل 111 و 131 به ترتیب با قیمت 46،5 و 42 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود که هجدهم فروردین ماه سال جاری نیز همین قیمت‌ها بوده است.
آقای موتمنی گفت: پژو پارس،206 تیپ 2 و 5، پژو 405جی ال ایکس همچنان 13 میلیون تومان حباب دارد.
وی اظهار امیدواری کرد که با عرضه بیشتر خودرو، ​ اختلاف قیمت کارخانه و بازار کمتر شود زیرا هرچه این فاصله کم و حاشیه بازار نباشد به نفع مصرف کننده است.
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چگونه ثبات نرخ ارز بر روند کاهشی قیمت خودرو در بازار تاثیرگذاشته است، گفت: وقتی هفته‌ها قیمت ارز بدون نوسان در بازار ثابت بماند بدون شک تاثیرگذار است.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر خودروسازان چگونه می‌توانند به افزایش شیب نزولی قیمت‌ها کمک کنند، افزود: طی این مدتی که قیمت خودرو کاهش یافته، ​ بیشتر به دلیل عرضه بوده البته در بازار خریدار نیز کم است.
آقای موتمنی گفت: خودروسازان تا اندازه‌ای توانسته اند نیاز بازار را تامین کنند و همین طور با آمدن مدیران جدید، جلوی انحصار در فروش نیز گرفته شده است.

 

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.