به گزارش مجله خودرو به نقل از گسترش نیوز ،  سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در خصوص قیمت خودروهای وارداتی گفت: حدود 15 الی 20 روز است که ثبات قیمتی در خودروهای وارداتی را شاهد هستیم. با توجه به این که قیمت ارز نیز تثبیت شده این اتفاق برای خودروهای وارداتی افتاده است. این نکته را باید گفت که خریدها کم است و مردم به سمت خودروهای بالای 700 الی 800 میلیون تومان نمی‌روند. در مورد محصولات مونتاژی اختلاف قیمتی مشاهده نمی‌کنیم و فقط کیا سراتو با توجه به اتفاقات اخیر از 295 به 305 میلیون تومان در بازار رسیده است. در هر صورت باید گفت که خبر منفی اثرات خود را روی بازار  خودرو می‌گذارد.

قیمت منطقی پراید: 42 الی 44 میلیون تومان

وی ادامه داد: در محصولات شرکت سایپا ثبات قیمتی وجود دارد و عرضه نیز شرایط مناسبی داشته است. این نکته را باید گفت که یک سری از محصولات نیز با ریزش قیمت مواجه شدند به عنوان مثال پراید 111 روی 48 میلیون تومان رسید. اما در مورد محصولات ایران‌خودرو نوسان داشتیم که این موضوع به اعلام افزایش قیمت چندین محصول بازمی‌گردد. البته گفته شد که این افزایش قیمت اشتباه بوده اما با این وجود همانطور که گفته شد سیگنال‌های منفی تاثیراتی بر بازار خودرو خواهد گذاشت. به طور کلی می‌توان گفت قیمت منطقی برای خودرویی مانند پراید 131 حدود 42 و برای پراید 111 تقریبا 44 میلیون تومان است.

مانور قیمتی در سایت‌های آگهی

موتمنی در پایان گفت: در هر صورت اگر محدودیت عرضه داشته باشیم بازگشت قیمت به سایت‌ها بر بازار خودرو تاثیر خواهد گذاشت در غیر این صورت بی تاثیر خواهد بود. زمانی که محدودیت عرضه ایجاد می‌شود حجم تقاضا بالا می‌رود و افرادی که خودروهای پرتقاضا را دارند می‌توانند با قیمت‌ها بازی کنند. سایت‌ها راحت‌ترین محل برای مانور دادن این افراد روی قیمت‌ها است اما اگر محدودیت عرضه نبود مشکلی برای اعلام قیمت در سایت‌ها نیز وجود نداشت. ما اگر ثبات ارز را داشته باشیم بیش از این در وارداتی‌ها شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.