به نقل از جوان خودرو، مالکان خودروهای پژو ۲۰۶، ۴۰۵ نیز برای خرید تایر از برند یزد تایر با قیمت ۵۲۰ هزار تومان روبه رو خواهند شد و دارندگان خودروی تندر ۹۰ و سمند هم گزینه مختلفی برای خرید تایر از این سه برند دارند. شرکت بارز تایر تولیدی خود، برای این ۲ خودرو را با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می رساند اما کویر تایر همین لاستیک را برای خودروهای خانواده سمند و تندر ۹۰، با قیمت ۷۵۰ هزار تومان عرضه می کند. لازم به ذکر است که شرکت یزد تایر، لاستیک مناسب برای این ۲ خودرو را با همان ۵۲۰ هزار تومان در بازار عرضه می کند.

به نظر می رسد دو مشکل عمده فعلی بازار تایر عدم ثبات قیمت ها به خصوص در حوزه مواد اولیه و عرضه ناکافی محصولات در بازار آزاد است که البته بسیار نیز مورد توجه رسانه ها بوده ولی هنوز مسئولین برای چالش های مطرح شده راه حل کارآمدی در نظر نگرفته اند.
در شرایط فعلی هنوز نیاز دقیق بازار تایر کشور مشخص نبوده چراکه آمارهای منتشر شده از جانب وزارت راه و انجمن واردکنندگان تایر تفاوت عمده با یکدیگر دارند.
شبکه توزیع نامناسب و عدم نظارت مطلوب در بازار تایر کاملا مشهود است چرا که اختلاف قیمت نمایندگی و بازار آزاد در خصوص تایر ها بسیار بالاست.
یکی از عواملی که سبب آشفتگی بازار تایر می شود جولان تایرهای وارداتی بوده که البته بسیاری از آنها نیز به صورت قاچاق وارد کشور شده و سود خوبی را به جیب دلالان می رساند.
به گفته فعالان بازار نظارت جدی بر بخش تایر های وارداتی می تواند اثرگذاری بسیار مطلوبی در بازار تایر به جا بگذارد.

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.