به نقل از ایرنا ، موضوع اخذ عوارض از تردد در محدوده سابق زوج و فرد(کنترل آلودگی هوا) در سال 97 مورد اختلاف شورای شهر تهران، شهرداری و پلیس بود و هست.

برخی اعضای شورای شهر تهران و پلیس معقتد بودند که برای تردد در محدوده زوج و فرد در سال 97 نباید عوارضی از سوی رانندگان پرداخت می شد حال انکه شهرداری آن را قانونی دانسته و به مصوبه شورای ترافیک تهران و تایید آن توسط شورای شهر و فرمانداری استناد می کند.
این کش و قوس ها و گاه برخی بگو مگو ها بین شهرداری و پلیس و رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا که از پیش از عید آغاز شده تا کنون هم ادامه دارد.
در تازه ترین تحول هم روز گذشته عیسی فرهادی فرماندار تهران در گفت و گو با یکی از رسانه ها عنوان کرد که اخذ عوارض از خودروها در محدوده زوج یا فرد در سال 97 حذف شده و شهرداری تهران قرار است لیست را در اختیار پلیس قرار دهد.
وی ادامه داد: "آن عوارض که حذف شد و از مردم عوارض را نگرفتند؛ یک مدت بسیار کوتاهی بود ولی قرار شد که لیست  را به پلیس ارائه دهند تا حذف شود."
فرماندار تهران با بیان این مطلب که مردم نباید نگران باشند و اصلا عوارضی از مردم گرفته نشده، در پاسخ به دیگر پرسشی دیگر درخصوص اینکه تکلیف مردم در پرداخت عوارضی که بابت تخلف ورود به محدوده زوج و فرد در سال 97 برای آنها ارسال شده چه می‌شود؟ گفت: اگر عوارضی آمده که نیامده است قرار شد لیستش را شهرداری جدا کند و بدهد به پلیس تا پلیس آن را حذف کند.
خبرنگار ایرنا پس از این اظهارات فرماندار تهران به سراغ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رفت و موضوع را از وی پیگیر شد.
محسن پورسیدآقایی به خبرنگار ایرنا گفت که منظور ایشان(فرماندار تهران) به ظاهر حذف جرایم پلیس بوده نه عودت عوارض زوج و فرد.
وی خاطرنشان کرد: از خودشان یا معاون ایشان سوال کنید.

به نظر می رسد این ماجرا با پاسخ معاون شهردار تهران وارد فاز جدیدی شده و باید دید که پاسخ مسئولان فرمانداری پایتخت در این خصوص چه خواهد بود.

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.