عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت خودروهای پیش فروش شده، گفت: رفع مشکل خودروهای پیش فروش شده پروسه‌ای دارد که باید در دولت مورد بررسی قرار گیرد و با اتخاذ نظر مثبت بانک مرکزی راهکاری برای حل مشکل مردم تدوین شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروهای پیش فروش شده 2 نوع هستند؛ اول خودروهایی که خط تولید آنها در کشور فعال است، افرادی که این خودروها را پیش خرید کردند نگران نباشند چون که خودروی خریداری شده به آنها تحویل داده می‌شود.

وی اظهار کرد: گروه دوم خودروهای پیش فروش شده، محصولاتی هستند که هم اکنون به خاطر خروج شرکای خارجی امکان تولید در ایران را ندارند. حل این مشکل در گروی همکاری دولت و بانک مرکزی است چون که خودروسازان به تنهایی نمی‌توانند این مشکل را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به دلایل مشکلات موجود در خودروسازی، یادآوری کرد: مشکلات خودروسازی ناشی از مدیریت دولتی این صنعت است. در صنایعی که مدیریت دولتی وجود داشته و بخش خصوصی دخالتی در اداره امور ندارد مثل ذوب آهن مشکلات هر روزه بیشتر می‌شود.

اکبریان با ذکر اینکه تحریم‌های سنگینی که در طول 15 سال اخیر به کشور تحمیل شده یکی از اصلی‌ترین دلایل مشکلات صنعت خودروسازی است، تصریح کرد: در صورتی که آمریکا خودروسازی آلمان، کره، ژاپن و ... را تحریم کند این کشورها هم نمی‌توانند بیش از چند ماه به حیات خود ادامه دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود، ادامه داد: دولت باید برای حل مشکلات خودروهای پیش فروش شده که خط تولید آنها در داخل متوقف شده است تدابیر ویژه‌ای بیاندیشد چون که این پیش‌فروش‌ها، بدون پیش‌بینی و در نظر گرفتن احتمال اعمال تحریم‌ها انجام گرفته است.

اکبریان با ذکر اینکه باید با افرادی که بدون توجه به احتمال اعمال تحریم خودرو پیش فروش کردند، برخورد شود، گفت: مقامات قضایی باید با افرادی که مجوز پیش فروش خودرو صادر کردند و کسانی که پیش فروش انجام داده‌اند برخورد کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، خودروسازان و مجلس باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا مشکل مردم حل شود

نظرات

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفاً فیلد های ستاره دار را پر نمایید.